Campionatul Mondial de Fotbal Rusia 2018; programul meciurilor

Programul meciurilor de la Cupa Mondială, care începe joi, în Rusia:

Cupa Mondială 2018 Grupa A

Rusia – Arabia Saudită, 14 iunie, ora 18.00, Lujniki Stadium – Moscova

Egipt – Uruguay, 15 iunie, ora 15.00, Ekaterinburg Arena – Ekaterinburg

Rusia – Egipt, 19 iunie, ora 22.00, Sankt Petersburg Stadium – Sankt Petersburg

Uruguay – Arabia Saudită, 20 iunie, ora 18.00, Rostov Arena, Rostov

Uruguay – Rusia, 25 iunie, ora 17.00, Samara Arena – Samara

Arabia Saudită – Egipt, 25 iunie, ora 17.00, Volgograd Arena – Volgograd

Cupa Mondială 2018 Grupa B

Maroc – Iran, 15 iunie, ora 18.00, Sankt Petersburg Stadium – Sankt Petersburg

Portugalia – Spania, 15 iunie, ora 21.00, Stadionul Ficht – Soci

Portugalia – Maroc, 20 iunie, ora 15.00, Lujniki Stadium – Moscova

Iran – Spania, 20 iunie, ora 21.00, Kazan Arena – Kazan

Spania – Maroc, 25 iunie, ora 21.00, Stadion Mordovia – Saransk

Iran – Portugalia, 25 iunie, ora 21.00, Stadionul Kaliningrad – Kaliningrad

Cupa Mondială 2018 Grupa C

Franţa – Australia, 16 iunie, ora 13.00, Kazan Arena – Kazan

Peru – Danemarca, 16 iunie, ora 19.00, Stadion Mordova – Saransk

Franţa – Peru, 21 iunie, ora 15.00, Ekaterinburg Arena – Ekaterinburg

Danemarca – Australia, 21 iunie, ora 18.00, Samara Arena – Samara

Danemarca – Franţa, 26 iunie, ora 17.00, Lujniki Stadium – Moscova

Australia – Peru, 26 iunie, ora  17.00, Stadionul Ficht – Soci

Cupa Mondială 2018 Grupa D

Argentina – Islanda, 16 iunie, ora 16.00, Stadionul Spartak – Moscova

Croaţia – Nigeria, 16 iunie, ora 22.00, Stadionul Kaliningrad – Kaliningrad

Argentina – Croaţia, 21 iunie, ora 21.00, Stadionul Nijni Novgorod– Nijni Novgorod

Nigeria – Islanda, 22 iunie, ora 18.00, Volgograd Arena – Volgograd

Islanda-  Croaţia, 26 iunie, ora 21.00, Stadionul Sankt Petersburg – Sankt Petersburg

Nigeria – Argentina, 26 iunie, ora 21.00, Rostov Arena – Rostov

Cupa Mondială 2018 Grupa E

Costa Rica – Serbia, 17 iunie, ora 15.00, Samara Arena – Samara

Brazilia – Elveţia, 17 iunie, ora 21.00, Rostov Arena – Rostov

Brazilia – Costa Rica, 22 iunie, ora 15.00, Stadionul Sankt Petersburg – Sankt Petersburg

Serbia – Elveţia, 22 iunie, ora 21.00, Stadionul Kaliningrad – Kaliningrad

Serbia – Brazilia, 27 iunie, ora 21.00, Stadionul Spartak – Moscova

Elveţia – Costa Rica, 27 iunie, ora 21.00, Stadionul Nijni Novgorod– Nijni Novgorod

Cupa Mondială 2018 Grupa F

Germania – Mexic, 17 iunie, ora 18.00, Lujniki Stadium – Moscova

Suedia – Coreea de Sud, 18 iunie, ora 15.00, Stadion Nijni Novgorod– Nijni Novgorod

Germania – Suedia, 23 iunie, ora 18.00, Stadionul Ficht – Soci

Coreea de Sud – Mexic, 23 iunie, ora 21.00, Rostov Arena – Rostov

 Mexic – Suedia, 27 iunie, ora 17.00, Kazan Arena – Kazan

Coreea de Sud – Germania, 27 iunie, ora 17.00, Ekaterinburg Arena – Ekaterinburg

Cupa Mondială 2018 Grupa G

Belgia – Panama, 18 iunie, ora 18.00, Stadionul Ficht – Soci

Tunisia – Anglia, 18 iunie, ora 21.00, Volgograd Arena – Volgograd

Belgia – Tunisia, 23 iunie, ora 15.00, Stadionul Spartak – Moscova

Anglia – Panama, 24 iunie, ora 15.00, Stadionul Nijni Novgorod– Nijni Novgorod

Anglia – Belgia, 28 iunie, ora 21.00, Stadionul Kaliningrad – Kaliningrad

Panama – Tunisia, 28 iunie, ora 21.00, Stadionul Mordovia –  Saransk

Cupa Mondială 2018 Grupa H

Polonia – Senegal, 19 iunie, ora 15.00, Stadionul Spartak – Moscova

Columbia – Japonia, 19 iunie, ora 18.00, Stadionul Mordovia – Saransk

Japonia – Senegal, 24 iunie, ora 18.00, Ekaterinburg Arena – Ekaterinburg

Polonia – Columbia, 24 iunie, ora 21.00, Kazan Arena – Kazan

Senegal – Columbia, 28 iunie, ora 17.00, Volgograd Arena – Volgograd

Japonia – Polonia, 28 iunie, ora 17.00, Samara Arena – Samara

Cupa Mondială 2018 Optimi de finală

1. Câştigătoare grupa A – Locul 2 grupa B  – 30 iunie

2. Câştigătoare grupa C – Locul 2 grupa D – 30 iunie

3. Câştigătoare grupa E – Locul 2 grupa F – 2 iulie

4. Câştigătoare grupa G – Locul 2 grupa H – 2 iulie

5. Câştigătoare grupa B – Locul 2 grupa A – 1 iulie

6. Câştigătoare grupa D – Locul 2 grupa C – 1 iulie

7. Câştigătoare grupa F – Locul 2 grupa E  – 3 iulie

8. Câştigătoare grupa H – Locul 2 grupa G – 3 iulie

Cupa Mondială 2018 Sferturile de finală

Învingătoare meci 1 – Învingătoare meci 2 (Partidă 1) – 6 iulie

Învingătoare meci 3 – Învingătoare meci 4 (Partidă 2)  – 6 iulie

Învingătoare meci 5 – Învingătoare meci 6 (Partidă 3) – 7 iulie

Învingătoare meci 7 – Învingătoare meci 8 (Partidă 4) – 7 iulie

Cupa Mondială 2018 Semifinale

Câştigătoare Partidă 1 – Câştigătoare Partidă 2 – 10 iulie

Câştigătoare Partidă 3 – Câştigătoare Partidă 4  – 11 iulie

Cupa Mondială 2018 Finala mică –  Sâmbătă – 14 iulie

Cupa Mondială 2018 Finala – Duminică – 15 iulie

sursa: observator.tv

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *