Vasile Stoica şi Mărioara Stănescu, medalii de aur pentru Lugoj, la Cupa Danubius de la Galaţi

Clubul Sportiv MARATON’93 Lugoj a participat în perioada 17 – 21 mai 2017 la Cupa DANUBIUS ediţia a XXV-a, organizată la Galaţi de A.P.H. SPORTING CLUB. Au fost prezente 13 cluburi sportive pentru persoane cu dizabilităţi, probele de concurs fiind: tenis de masă, atletism, powerlifting, şah, pescuit sportiv.

Clubul Maraton’93 a fost reprezentat de Stoica Vasile şi Stănescu Marioara, care au obţinut următoarele rezultate:

– STOICA VASILE (clasa 5) – 1 medalie aur la 200 m cărucioare, 1 medalie argint la 100 m cărucioare, 1 medalie bronz la tenis de masă echipe;

– STANESCU MARIOARA (clasa 8) – 3 medalii de aur la tenis de masă individual, tenis de masă echipe şi aruncarea greutăţii, 2 medalii bronz la  100 m şi suliţă.

Cu rezultatele obţinute, Clubul Maraton’93 Lugoj s-a clasat pe locul 7 din cele 13 cluburi participante.

sursa: cetateanul.ro